Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Przyszłość w naszych rękach

We wtorek 16 czerwca w Izbie Regionalnej w Rokitkach, odbyło się pierwsze wspólne spotkanie członków Grupy nieformalnej „RR-Razem Raźniej”. Grupa będzie realizować projekt z programu Działaj Lokalnie pod nazwą „Przyszłość w naszych rękach”.

Członkami Grupy właściwie są Rady sołeckie oraz wiejscy liderzy z 7 sołectw. Na spotkaniu byli tylko przedstawiciele tych Rad. Atmosfera była bardzo przyjazna, został przedstawiony harmonogram działań i wspólnie ustalono daty poszczególnych działań(w załączeniu). Pomysł takich wspólnych „akcji” okazał się bardzo trafiony a przedstawiciele sołectw z ochotą zabrali się za planowanie swojej części obowiązków. Była istna burza mózgów, swoją pomoc zaoferowali  również zaproszeni goście czyli wójt Jan Klasa i sołtys Czarnej Dąbrówki Józef Natkaniec. Pierwotny plan został nieco zmieniony z korzyścią dla wszystkich.

Zaplanowane działania dotyczą właściwie tych 7 sołectw ale z radością  zostaną przyjęci  wszyscy chętni, zwłaszcza kibice na meczu w Rokicinach  a zwolennicy wody, nad jeziorem w Mikorowie. Z pewnością ciekawie będzie również na filmie pod gołym niebem w Dębach, śpiewaniu w Bochowie, warsztatach dequpage w Karwnie, filcowania w Bochówku, plecionkarstwa w Rokitkach oraz rękodzieła w Kozach.

 

Ogólnie można powiedzieć, że „będzie się działo!!!”.  A wszystko po to aby mieszkańcy mieli możliwość integracji, zabawy i wymiany doświadczeń.

 

  • IMG_1631
  • IMG_1635
  • IMG_1673
  • IMG_1677
  • IMG_1696

 

Czytany 4075 razy
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
  • Wydrukuj
  • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy