Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

      .  

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE ZA 2009r.

     Stowarzyszenie LOKO-MOTYWA powstało w 2008r. z inicjatywy społecznej w celu podejmowania różnorodnych działań na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju kulturalnego, społecznego i gospodarczego naszych mieszkańców, wspierając zwłaszcza rozwój dzieci i młodzieży.

Realizując cele statutowe w 2009 roku udało się nam z powodzeniem zrealizować następujące projekty:

  „Janko Muzykant w Karwnie” – kwota – 2 655,00zł. -Dotacja otrzymana z Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności poprzez Fundację Rozwoju Lokalnego „Parasol” z Bytowa.

Projekt miał na celu zdobycie umiejętności gry na instrumentach muzycznych przez 15 dzieci i młodzieży ze wsi sołectwa Karwno w wieku od 5- do 20 lat.

 

 „Podaj rękę” – kwota 13 000,00zł.  - Dotacja otrzymana z Programu Integracji Społecznej ze środków PPWOW.

Projekt realizujący usługi medyczne przy łóżku chorego, takie jak opieka pielęgniarska, środowiskowa oraz zabiegi rehabilitacyjne świadczone dla osób, które są chore, niedołężne lub niepełnosprawne z terenu Czarnej Dąbrówki, w wieku podeszłym z zaburzeniami intelektualnymi lub fizycznymi.

 

 „TuJa mój świat” – kwota – 8 225,00zł. - Dotacja otrzymana z Programu Integracji Społecznej ze środków PPWOW.

Projekt realizowany na placu wiejskim w Bochowie skierowany do dzieci i młodzieży z tego sołectwa, polegający na prowadzeniu różnorodnych zajęć, zabaw, wycieczek pieszych i autokarowych, w celu zagospodarowania im czasu wolnego.

 

 „Bawmy się razem” – kwota – 6 315,00zł. - Dotacja otrzymana z Programu Integracji Społecznej ze środków PPWOW.

Projekt realizowany na placu wiejskim w Jerzkowicach, skierowany  do dzieci i młodzieży z tego sołectwa, polegający na organizowaniu zabaw integracyjnych, ruchowych, warsztatów plastycznych, meczy w piłkę nożną i siatkową oraz zabawa kukiełkowego teatrzyk kukiełkowy.

 

  „Kózki w akcji” – kwota – 2 751,00zł. - Dotacja otrzymana z Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności poprzez Fundację Rozwoju Lokalnego „Parasol” z Bytowa

 Projekt realizowany był w Kozach i miał  na celu zapewnienie bezpiecznego miejsca zabaw dla dzieci. Na placu zamontowano ławeczki i stoliki, a także huśtawki, drabinki,  ślizgawkę, piaskownicę oraz utworzono boisko do gry w siatkówkę.

 

 „Przez żołądek do każdego serca...” – kwota – 3 400,00zł.  - Dotacja otrzymana z Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności poprzez Fundację Rozwoju Lokalnego „Parasol” z Bytowa.

Projekt polega na rozszerzeniu działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Karwnie.  

Koło Gospodyń Wiejskich, poprzez pozyskane fundusze,  realizuje potrzeby społeczne i 

kulturalne mieszkańców, a zarazem spełnia swoje ambicje i rozszerza zainteresowania 

związane m.in. z gotowaniem. Celem Koła jest aktywizacja mieszkańców, zapewnienie im 

rozrywek, organizowanie wraz z nimi wolnego czasu oraz integrowanie wiejskiej społeczności.

 

  „Wyspa smoczkowa” – kwota – 3 700,00zł.  - Dotacja otrzymana z Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności poprzez Fundację Rozwoju Lokalnego „Parasol” z Bytowa.

Celem projektu było stworzenie miejsca, w którym małe dzieci będą mogły zostawić swojego ukochanego „smoka”. Dzięki projektowi na placu rekreacyjnym nad jeziorem w Czarnej Dąbrówce powstało piękne artystycznie wykonane „drzewo smoczkowe” z ławeczkami wokoło dające możliwość dzieciom i ich rodzicom poradzenia sobie z tym problemem.

 

Stowarzyszenie działa bardzo krótko a już  pozyskało 40 046,00zł.

Stowarzyszenie nie prowadzi działalności i nie uzyskuje dochodów, jedynym przychodem są dobrowolne składki członków stowarzyszenia oraz dotacje.

Nasza działalność jest społecznie pożyteczna, pobudzająca aktywność lokalną, dająca szansę grupom nieformalnym na sięgnięcie po fundusze pozarządowe. Grantodawcy nie udzielają wsparcia osobom fizycznym, więc każda oddolna inicjatywa musi mieć zaplecze w postaci organizacji, fundacji czy innego podmiotu. I my zawsze chętnie jesteśmy tym „zapleczem”.

Planujemy rozwój stowarzyszenia i realizacje dalszych projektów.

                                              

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy